E-kooli.info

Sündmus 

Pealkiri:
ITL TUNNUSTAS PROGETIIGRIT AASTA IDEE TIITLIGA
Millal:
26.04.2013 - 26.04.2013
Kus:
Tallinn - Tallinn
Kategooria:
Tiigrihüppe SA

Kirjeldus

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) tunnustas eilsel aastakoosolekul ProgeTiigrit Aasta Idee 2012 tiitliga.
ProgeTiiger on arvutiprogrammeerimise ja veebirakenduste loomise tutvustamiseks üldhariduskoolide 1.-12. klassi õpilastele arendatud haridusprogramm. Idee eestvedajaks ja elluviijaks on Tiigrihüpe Sihtasutus, programm saavutas laialdaselt kajastust rahvusvahelises meedias pärast majandusajakirjas Forbes septembrikuus 2012 ilmunud lugu.

Tiigrihüppe Sihtasutuse koolituse valdkonna juht Ave Lauringson märkis auhinna kättesaamisel, et sihtasutusel on tunnustuse üle väga hea meel. Ta avaldas lootust, et IT ettevõtted oleksid tulevikud veel rohkem kaasas IT-haridust toetavate programmide juures. Samuti tänab Lauringson kõiki inimesi, kes ProgeTiigri programmi loomise juures abiks olnud on.

Aasta Tegija 2012 tiitli pälvis robotivõistlus Robotexi korraldusmeeskond. Auhinna laureaatideks on rühm Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja IT Kolledži inimesi, kes oma panusega on vastutanud noorte seas tehnoloogiaalast huvi tõstva ja aastate käigus üha rahvusvahelisemaks kasvanud Robotex'i korraldamise eest.

Aasta Tegu 2012 on tudengisatelliit ESTCube-1. ESTCube-projektijuht Silver Lätti ning tema rohkem kui 80-liikmelist meeskonda ja akadeemilisi nõustajaid tunnustav auhind anti interdistsiplinaarse koostöö ning kosmosetehnoloogia arendamise eest, mis aitab kaasa ka reaalainete populariseerimisele. Kuigi auhinda väärt tegu saab tegelikkuseks alles käimasoleval aastal, siis teo objekt sai suures osas valmis juba mullu.

Aasta Läbimurdja 2012 on Eesti tarkvaraettevõte ZeroTurnaround OÜ, kellele anti auhind oma teenustega hüppelise majandusliku edu saavutamise eest. Tartust pärit ZeroTurnaround on tarkvaraarendajate tööd lihtsustavate produktiivsustoodete looja, mis läinud aastal näitas läbi rahvusvahelise müügitegevuse 2,5-kordset kasvu.

ITL on alates 1998. aastast selgitanud välja olulisi tegusid ja tegijaid Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni valdkonnas, juhtimaks esile tõstmisega laiema avalikkuse tähelepanu valdkonna olulisematele protsessidele ja suundumustele. Tänavu anti ITL-i aastaauhindu välja 15. korda.

allikas: TIIGRIHÜPPE SIHTASUTUS

Koht

Koht:
Tallinn
Linn:
Tallinn

Kirjeldus

Sorry, no description available
Jaga Facebookis Jaga Twitteris Jaga Linkedinis Saada Google järjehoidjatesse 
Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews